AKADEMIA

SKUTECZNA SPRZEDAŻ W CZASACH PANDEMII

Minął dokładnie rok od kiedy nastąpiła duża zmiana w naszym życiu zarówno prywatnym jak i zawodowym. Oba w dużej mierze przeszły do Internetu. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość podejmowania decyzji zakupowych w zaciszu własnego mieszkania. Mają również dodatkowy czas na uczestnictwo w webinarach czy szkoleniach w niezwykle wygodnej dla uczestników formie. Na ten moment trudno jest dokładnie określić, jakie będą skutki trwającej obecnie pandemii – natomiast Ci, którzy szybko weszli w tzw ,,życie online” już teraz uzyskują duże profity.

Czytaj więcej

KOSZE SPOŻYWCZE – CZY TO WCIĄŻ MODNY POMYSŁ NA PREZENT?

Jako przedstawiciel pokolenia „foodie” przyznam, że lubię prezenty związane z gastronomią i jedzeniem. Jednocześnie wiem, że nie każdy podziela moje zamiłowanie do rozkoszowania się smakami i nietypowymi potrawami. Sam wręczam jedzenie bardzo wąskiemu gronu bliskich znajomych i może kilku klientom, których znam od lat i którzy dzielą ze mną gastronomiczną pasję.

Czytaj więcej

CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC ŚWIĄTECZNE PREZENTY  DLA KLIENTÓW I PRACOWNIKÓW?

Zręczną analogią będzie ta kulinarna, w której dobrze przemyślany prezent składa się z kilku składników. Rozsądne ich połączenie, we właściwych proporcjach i czasie da potrawę, którą będzie można zaserwować współpracownikom, kluczowym klientom, których już dobrze znamy i tym, których nie znamy i pewnie (osobiście) nigdy nie poznamy, bo jest ich dużo. Ale oni znają naszą markę…

Czytaj więcej

RYZYKOWNE PREZENTY BIZNESOWE – ALKOHOL

Cenię sobie wino. Myślę, że w ramach konsumpcji wychodzę ponad średnią krajową. Co więcej, bardzo lubię je otrzymywać w prezencie (prywatnie i biznesowo), ale gdy sam zabieram się za wybór prezentów z alkoholem bardzo uważam. Dlaczego?

Czytaj więcej

NIETRAFIONY PREZENT W BIZNESIE. JAK ŁATWO JEST POPEŁNIĆ FAUX PAS?

Bardzo łatwo. Czasem odnoszę wrażenie, że prezenty wręczamy w pracy od niechcenia, bo jest sezon prezentowy i coś trzeba przynieść, bo wszyscy dają. Albo traktujemy je zbyt frywolnie – dosłownie i w przenośni, całkowicie nie zastanawiając się nad konsekwencjami. A przecież dobrze dobrany prezent ma wielką moc!

Czytaj więcej

AUTOR PUBLIKACJI: